Măcel la lotul olimpic de gimnastică în urma dezvăluirilor ProSport în cazul Reșita. Antrenorul Șelariu și cei doi gimnaști huligani, excluși din lot
April 11, 2024

Comitetul Executiv al COSR s-a întrunit joi dimineața și a luat măsuri fără echivoc după incidentele care au avut în cantonamentul de la Reșița al lotului național de juniori. Dezvăluirile Prosport sunt confirmate și dinamitează FR de Gimnastică: au fost excluși din lotul olimpic sportivii agresori, dar și coordonatorul Răzvan Șelariu.

Scandalul, pe scurt. Gimnastul maghiar component al lotului olimpic de gimnastică a fost umilit îngrozitor de colegii săi în cantonamentul de la Reșița. Z.K. a fost legat de calorifer, a fost tuns, după care doi colegi l-au dezbrăcat, l-au forțat să consume alcool, au scrumat deasupra lui și au mimat un joc sexual cu victima.

Oficial, Deciziile COSR, la cererea ProSport

ProSport a solicitat COSR un răspuns oficial în cazul Reșița. Acesta a venit joi.

Comitetului Executiv COSR, ședința din data de 11 aprilie 2024, referitoare la situația din Centrul Național Olimpic de Pregătire a Juniorilor Gimnastică…

Sancțiunea primită de clubul Fenerbahce, după boicotul din Supercupa Turciei

Vinurile vegane sunt noua tendință