Universitatea Craiova, mesaj pentru Edi Iordănescu – Jucătorii care trebuie să joace la naționala României
March 31, 2024

​Universitatea Craiova a învins Rapidul în inferioritate numerică, scor 2-1, iar patronul Mihai Rotaru și Sorin Cârțu (fost președinte al clubului) i-au transmis un mesaj clar selecționerului Edi Iordănescu.

Alexandru MitritaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Alexandru Mitriță și Ștefan Baiaram, ceruți la naționala României

După victoria din etapa secundă a play-off-ului SuperLigii, Rotaru a afirmat că Alexandru Mitriță trebuie să facă parte din lotul României pentru Campionatul European din Germania.

„Mitriță Alexandru nu e doar un geniu în teren. El, la ora actuală, e spiritul Olteniei fotbalistice actuale. Nu vorbim aici de Balaci, Cîrțu, generația lor. Să nu existe discuții.

Dacă tu nu îl iei la națională… au fost niște probleme acum 3 ani. Alexandru Mitriță s-a schimbat. Toți ne schimbăm. Cea mai importantă e atitudinea pe care el o arată. El e simbolul Craiovei actuale!

E reprezentantul a…

Ciolacu: Intrarea României în Schengen cu frontierele aeriene și maritime, o reușită binemeritată

Traseismul politic provoacă scandal în AUR. Membrii filialei din Piatra Neamț au demisionat în bloc