Cum a REACȚIONAT Cristiano Bergodi după eșecul de la Craiova
March 31, 2024

Cum a REACȚIONAT Cristiano Bergodi după eșecul de la Craiova

Universitatea Craiova a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, gruparea bucureşteană Rapid, în etapa secundă din play-off-ul Superligii.

Victoria formației de pe „Ion Oblemenco” în derby-ul cu Rapid i-a apropriat pe elevii lui Ivaylo Petev de titlu. Cu două victorii în primele două meciuri disputate din play-off, Universitatea Craiova se află la patru puncte în spatele liderului FCSB, însă cu o partidă mai puțin.

Cum a REACȚIONAT Cristiano Bergodi după eșecul de la Craiova! „E un harakiri din partea noastră”

Rapid are o singură victorie în ultimele patru etape, un egal şi două eşecuri (ambele în play-off).

„La cald e normal că sunt nervi şi că toată lumea e dezamăgită. Am pierdut într-un mod incredibil. În prima repriză am jucat doar noi, am dat gol în minutul 48. Au dat un gol din ofsaid, dar tot noi am fost la conducere în prima repriză. A fost un meci dificil pentru noi, dar şi pentru ei. La pauză am zis că…

Miami Open: Grigor Dimitrov vs Jannik Sinner – Finală inedită în Florida

Firul de Vicuña este cel mai rar și scump din lume