February 13, 2024

Campionul care vrea să se ia la întrecere cu un delfin

Denis Popescu, medaliat cu bronz anul trecut la Universiadă, e pasionat de scufundări și ar dori să aibă parte de o experiență inedită.

Medaliat cu bronz la Universiada de anul trecut, în proba de 100 m spate, Denis Popescu este unul dintre sportivii cu care Federația Română de Natație și Pentatlon Modern (FRNPM) se mândrește. Atunci când e în formă, poate oricând ataca finalele Campionatelor Mondiale sau Europene de înot. Pasionat de scufundări, dar și de pescuit, el speră să poată ca în viitor să-și pună în practică pasiunile într-un ocean.

Pentru Denis, medalia de bronz de la Universiada care a avut loc anul trecut, în China, este cel mai important rezultat al carierei. Tocmai de aceea, sportivul în vârstă de 20 de ani spune că ea i-a dat acea putere de a continua antrenamentele.

Campionul care vrea să se ia la întrecere cu un delfin

„Cu siguranță, medalia mi-a dat puterea să continui și practic am văzut rezultatul muncii…

Moscova amenință Occidentul cu un „răspuns dur” pentru confiscare a activelor rusești. Avertismentul Kremlinului

Ședință comună a guvernelor României și Italiei. Ciolacu, întâlnire cu Georgia Meloni și audiență la Papa Francisc