FCSB, egal cu Petrolul! Gicu Grozav a egalat în minutul 90+7
October 29, 2023

By
  • 24
  • 0

Petrolul Ploieşti a obținut un egal cu FCSB, 2-2, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

FCSB a avut 2-0, prin golurile lui Damjan Djokovic (2) şi de Alexandru Băluţă (49), acesta fiind la primul său gol pentru FCSB.

Petrolul a redus diferenţa prin Jair, în minutul 70, dar la ultima fază a meciului, fundaşul Siyabonga Ngezana l-a faultat pe Jair în careu şi arbitrul Radu Petrescu a dictat penalty, transformat de Gicu Grozav, minutul 90+7.

FCSB e neînvinsă de opt etape, are patru victorii şi patru egaluri, iar Petrolul a ajuns la cinci meciuri fără înfrângere, o victorie şi patru egaluri.

FCSB e lider în clasament, cu 31 de puncte și Petrolul este pe locul 6, cu 20 de puncte.

Au jucat echipele:

PETROLUL: Zima – L. Dumitriu, Papp, Meijers, Pedro Justiniano (Diomande 46) – Doua, Seto (Jefferson 60), Hanca (Z. Petrovic 31; Abuashvili 83) – I. Răducan (M. Rădulescu 46), Grozav, Jair….