LaLiga: Barcelona reușește victoria pe final – Girona, performera etapei din Spania
October 23, 2023

By
  • 24
  • 0

FC Barcelona a învins pe teren propriu Athletic Bilbao, scor 1-0, în runda cu numărul 10 din LaLiga. Aflată surprinzător pe locul secund, Girona a reușit o victorie mare, 5-2 cu Almeria, după ce a fost condusă cu 2-0.

Jucătorii echipei FC BarcelonaFoto: Joan Monfort / AP / Profimedia

FC Barcelona – Athletic Bilbao 1-0 / Girona – Almeria 5-2, în LaLiga

Barcelona s-a apropiat la un singur punct de liderul Real Madrid, cu o etapă înainte de El Clasico.

Formația lui Xavi a controlat partida cu Bilbao și a ratat mai multe situații bune de a marca.

Singurul gol al partidei a venit abia în minutul 80 de la tânărul Marc Guiu, care l-a învins pe Unai Simon cu un șut puternic.

Supriza acestui sezon din Spania este Girona, care a reușit o nouă victorie spectaculoasă și a egalat la puncte liderul Real Madrid.

Condusă cu 2-0 de Almeria după dubla lui Leo Baptistao, Girona a întors rezultatul în doar șase minute, după golul lui Martin (min 37) și…