Cine e Racheta românească de peste Ocean, David Popovici din SUA
October 12, 2023

Cine e Racheta românească de peste Ocean, David Popovici din SUA

Student în anul 4, Daniel Nicușan a bătut toate recordurile la Universitatea din Baltimore în probele de bras.

Multiplu campion național în probele de bras, Daniel Nicușan este o adevărată vedetă peste Ocean. Student în anul patru la Universitatea din Baltimore, el a bătut toate recordurile facultății și deja își are fotografia pusă la loc de cinste la panoul campionilor.

Chiar dacă a scris istorie pentru Universitatea lui în probele în care a concurat, Daniel recunoaște că nu se simte o vedetă atunci când merge prin campus.

Cine e „Racheta românească” de peste Ocean!

„Cea mai mare victorie a fost ultimul titlu la 100 bras în yarzi. Am și stabilit recordul competiției și recordul facultății all-time. Sunt mulțumit. M-a pus pe un perete. N-aș spune că sunt o vedetă. Nu sunt vedete acolo. Suntem toți prieteni, fiecare ne considerăm egali și asta e perfect”, a spus Daniel Nicușan, multiplu campion național la înot.

Pentru…

Ciolacu, despre sincopele în aprovizionarea cu medicamente: Vom aloca 700 milioane de lei din Fondul de rezervă

Ciolacu: Suntem deciși să acționăm mai eficient împotriva traficanților