Serie A: AS Roma, festival de goluri împotriva echipei lui Răzvan Marin
September 18, 2023

By
  • 28
  • 0

AS Roma a reușit scorul etapei a patra din Serie A. Formația antrenată de Jose Mourinho a surclasat-o pe Empoli, scor 7-0, într-un meci în care Răzvan Marin a fost rezervă neutilizată pentru oaspeți.

Jose MourinhoFoto: Giuseppe Maffia/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Empoli a primit 7 goluri de la formația lui Jose Mourinho

AS Roma a făcut spectacol în ultimul meci de duminică din Serie A.

Echipa antrenată de Jose Mourinho s-a distrat în disputa cu Empoli și a reușit să marcheze nu mai puțin de 7 goluri.

Fără Răzvan Marin pe teren, oaspeții au primit gol după doar două minute. Paulo Dybala a transformat o lovitură de la 11 metri, iar 6 minute mai târziu Renato Sanches a dublat avantajul gazdelor din pasa lui Kristensen.

Până la pauză, Roma a mai înscris o dată. În minutul 35, Alberto Grassi și-a înscris în proprie poartă.

În a doua repriză, Roma și-a continuat festivalul ofensiv, iar Paulo Dybala (min 55) a făcut 4-0.