CFR Cluj l-a transferat pe Emmanuel Yeboah la Brondby
August 20, 2023

CFR Cluj l-a transferat pe Emmanuel Yeboah la Brondby

By
  • 13
  • 0

CFR Cluj l-a cedat pe atacantul Emmanuel Yeboah (20 de ani) la gruparea daneză Brondby. Transferul s-a făcut pentru aproximativ trei milioane de euro.

Yeboah, extrema dreapta din Ghana de 20 de ani, a fost deja prezentat oficial la Brondby IF.

„Mulțumim, Emmanuel Yeboah! Cluburile CFR 1907 Cluj și Brøndby IF au ajuns la un acord privind transferul definitiv al atacantului Emmanuel Yeboah. Venit la clubul nostru la începutul anului trecut, Yeboah și-a demonstrat, în scurt timp, calitățile ofensive, evoluând pentru Academia CFR și pentru echipa secundă. În doar câteva luni, în iulie 2022, atacantul a făcut pasul la echipa mare și a avut o evoluție constantă, devenind rapid un jucător important pentru CFR Cluj. În tricoul alb-vișiniu, Yeboah a bifat 53 de meciuri și a fost autorul a cinci goluri. Îi mulțumim pentru toată munca depusă la echipa noastră și îi dorim multă baftă la noua sa echipă!” arată pagina de Facebook a celor de la CFR…

Citeşte mai mult

Prev Post

VIDEO Orca Lolita a murit după 50 de ani de captivitate, chiar înainte de a fi eliberată în Pacific

Next Post

Gorghiu: Recuperarea prejudiciilor provenite din infracţiuni devine prioritate a sistemului judiciar

post-bars

Leave a Comment