Alexandru Băluţă, prezentat la FCSB, replică pentru olteni
June 19, 2023

Alexandru Băluţă, prezentat la FCSB, replică pentru olteni

Alexandru Băluţă a vorbit la prezentarea la FCSB și despre oferta de la Universitatea Craiova. Mijlocașul a fost dorit și de fosta sa echipă, dar a spus că oltenii nu s-au apropiat de propunerea de la echipa vicecampioană.

El a comentat și despre adicţia pentru jocuri de noroc pe care a avut-o, cei din Bănie ironizându-l pe această temă.

Băluţă, 29 de ani, a semnat cu FCSB ca jucător liber, după ce a reziliat cu Akademia Puskas.

Alexandru Băluţă, prezentat la FCSB, replică dură pentru cei de la Universitatea Craiova: „Am simţit că nu am mai fost dorit acolo”

Mijlocașul a mai jucat în carieră la echipe precum Chindia Târgovişte, Viitorul, Universitatea Craiova, Slavia Praga şi Slovan Liberec.

Băluță a semnat un contract pe trei ani cu FCSB.

„Începe un nou capitol pentru mine, sunt pregătit să ajut FCSB pe toate fronturile. Ştiu că este o provocare foarte mare pentru mine şi asta mă motivează foarte tare. Îmi doresc din tot…

VIDEO Momentul în care cântăreața Bebe Rexha e lovită în cap cu un telefon și cade pe scenă

Cum arată și ce dotări are noul SUV coupe