February 4, 2024

Universitatea Craiova a învins în Superliga după cinci etape

Universitatea Craiova a învins după cinci etape fără victorie. Oltenii s-au impus în fața lui Sepsi, scor 3-1, în etapa 24.

Craiova a marcat prin Raul Silva, dar după VAR golul a fost anulat.

Gabriel Debeljuh a deschis scorul, Jovan Markovic a restabilit egalitatea, Elvir Koljic a adus-o pe Craiova în avantaj, iar Alexandru Crețu a punctat pentru 3-1.

Au jucat echipele:

Sepsi: Niczuly – Otelita (Popsa ’85), Ninaj, Ciobotariu, Fl. Ştefan (Bălaşa ’85) – Rodriguez (Aganovic ’63), N. Păun – I. Gheorghe (Varga ’63), C. Matei, Kallaku (Safranko ’85) – Debeljuh. Antrenor: Bernd Storck.

Universitatea Craiova: Lazar – Vlădoiu, Zajkov, Raul Silva (Maldonado ’46), Căpăţînă – Al. Creţu, Mateiu – Danciu (Baiaram ’46), Mekvabishvili (Cîmpanu ’60), Mitriţă (Badelj ’87) – Markovic (Koljic ’65). Antrenor: Ivaylo Petev.

Au marcat Gabriel Debeljuh (33), respectiv Jovan…

Deputatul Dumitru Coarnă își anunță demisia din AUR cu „toată filiala Călărași” / AUR spune că l-a dat afară: A ținut adeziunile și partea financiară pe persoană fizică

Rectorul SNSPA: AUR va avea mult mai puțin decât în sondaje. Rolul partidului nu este să câștige alegerile