FCSB a anunțat al doilea transfer al iernii
December 24, 2023

FCSB a anunțat al doilea transfer al iernii

FCSB își continuă activitatea pe piața transferurilor și a oficializat a doua mutare a iernii, după ce sâmbătă l-a anunțat pe Baba Alhassan, de la Hermannstadt.

Jucătorii echipei FCSBFoto: Georgi Paleykov/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FCSB l-a prezentat oficial pe Luis Phelipe

FCSB este decisă să câștige titlul în SuperLiga României, iar după ce l-a transferat pe Baba Alhassan de la Hermannstadt, a oficializat și transferul lui Luis Phelipe, de la Poli Iași.

Atacantul în vârstă de 22 de ani a semnat un contract valabil pe 5 ani cu vicecampioana României, iar în schimbul său, Poli Iași a încasat suma de 200.000 de euro.

Acesta se va alătura lotului pregătit de Elias Charalambous începând cu data de 8 ianuarie 2024, când va avea loc reunirea lotului.

Brazilianul are 3 goluri și 3 pase decisive în 19 apariții pentru Politehnica Iași în Superliga României.

„Bine ai venit, Luis Phelipe!

FCSB anunță transferul lui Luis…

Elon Musk își deschide propria școală și universitate

FCSB a anunțat un nou TRANSFER care a costat 200.000 de euro