FCSB și Rapid, ELIMINATE! Știm programul sferturilor de finală
December 8, 2023

FCSB și Rapid, ELIMINATE! Știm programul sferturilor de finală

S-au jucat ultimele meciuri din grupe și se cunoaște acum programul înfruntărilor din sferturile de finală ale Cupei României.

FCSB, Rapid și Dinamo au fost eliminate din competiție.

FCSB și Rapid, ELIMINATE! Știm programul sferturilor de finală ale Cupei României la fotbal

FCU Craiova a învins joi seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia FCSB, în cadrul grupei C a Cupei României, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Oţelul este a doua echipă a grupei care se califică în faza eliminatorie a Cupei, după 3-3 cu Dinamo Bucureşti.

• Corvinul Hunedoara – CFR Cluj
  • Universitatea Cluj – FC Hermannstadt
  • FCU Craiova – FC Voluntari
  • Universitatea Craiova – Oţelul Galaţi

Meciurile din sferturile de finală se dispută într-o singură manşă, în ziua de miercuri, 3 aprilie 2024.

• Câștigătoare meci 1 – câștigătoare meci 2
  • Câștigătoare meci 3 – câștigătoare meci 4

Semifinalele Cupei României se joacă…

Ultimele șanse pentru aderarea la Schengen înainte de intrarea întregii UE în campanie electorală